A A A

Irena Polkowska-Rutenberg Radość Starości

NAWET W STAROŚCI ŻYCIE JEST GODNE MIŁOŚCI

CZŁOWIEK, KTÓRY SPIEWA MOŻE WSZYSTKO

 

Irenka Polkowska- Rutenberg kolejny raz w Polsce - podzieli się wiedzą ze swojego fascynującego życia, zainicjuje ruch WAO - Wise And Old - społeczność ludzi w jesieni życia, którzy z radością, entuzjazmem  chcą jak najdłużej dzielić się swoją wiedzą, wzajemnie się uczyć a życie traktują jak dar miłości.

Zaproponuje „mózgorobik” dla starzejącego się mózgu poprzez śpiew, taniec, muzykę ponieważ wierzy, że można rozruszać nie tylko starzejące się ciało ale i starzejący się mózg.Więcej doświadczeń przeszłości to więcej mądrości.   

Przyjedź aby dowiedzieć się jak dowartościować długowieczność i spojrzeć na ten etap życia z innej perspektywy. Jak wykorzystać skarbnicę wielu przeżytych lat, nie zmarnować swoich zasobów a przyszłość uczynić znacznie weselszą ?!

Warsztaty w pięknym miejscu nad morzem, ze słońcem i piaszczystą plażą, jodem i smaczną kuchnią wegetariańską.

 


Irenka zaprasza osobiście:

Chcesz być taka/taki  jak JA gdy "dorośniesz"? To oznacza, że ten warsztat jest dla Ciebie!To już kolejny letni warsztat, jaki poprowadzę pod hasłem: WARTO PRZEŻYWAĆ BO NAWET W STAROŚCI ŻYCIE JEST GODNE MIŁOŚCI. W każdej fazie życia, niezależnie od wieku, cudem jest uświadomienie sobie, iż to właśnie życie jest „polem” doświadczania  miłości. Nie ma nic wspanialszego niż Miłość, poczucie braku Lęku, otwartość na nowe doznania. Cóż znaczy ilość naszych lat? To tylko liczba.... co zatem decyduje o starości? STAROŚĆ siedzi w naszej głowie. Zaproponuję „mózgorobik” dla starzejącego się umysłu poprzez śpiew, taniec i muzykę. Wierzę, iż można rozruszać nie tylko starzejące się ciało ale i starzejący się mózg.


Kochani. Więcej doświadczenia z przeszłości to więcej mądrości. Przyszedł czas, by dzielić się wiedzą.... Przyjedź aby dowiedzieć się jak odkryć SZLACHETNOŚĆ STAROŚCI a przyszłość uczynić znacznie smakowitszą . Warsztaty w pięknym miejscu nad morzem, ze słońcem i piaszczystą plażą, jodem i smaczną kuchnią wegetariańską.

 

Miejsce: Gąski nad morzem w Ośrodku Wspierania Rozwoju Osobistego; Gąski ul. Piaskowa 5

 

Prowadząca: Irena Polkowska-Rutenberg - prowadzę warsztaty na całym świecie, mam do przekazania wiedzę i doświadczenie mojej wieloletniej pracy nad rozwojem.

 

Termin: od 3 do 10 czerwca 2017

 

Inwestycja: 1380 zł; dla seniorów zniżka 100 zł w cenie 7 noclegów w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami www.makarenagaski.pl, wyżywienie 3 posiłki wegetariańskie dziennie - gotuje Stefan Poprawa

 

miejsce rezerwuje wpłata zaliczki 200 zł

dane na wpłatę Ewa Żukowska ING Bank Śląski 58 1050 1520 1000 0022 1886 0621

 

Informacje i zgłoszenia: Ewa Żukowska, tel. 603 126-196, mail: makarena.gaski@go2.pl

więcej>>

 

 

Bardzo lubię prowadzić warsztaty. Mój wiek - 85 + nie przeszkadza mi w prowadzeniu najlepszych warsztatów jakie kiedykolwiek robiłam. Gdy siedzę w kole i patrzę na uśmiechnięte twarze przyjaciół – tych, których już znam i tych, których widzę po raz pierwszy i widzę jak patrzą się na mnie z antycypacją, jestem szczęśliwa, że prowadzę warsztaty, które tak zmieniają im życie.


Warsztaty w GĄSKACH w sierpniu 2015 i 2016 roku - były wspaniałym czasem i dla mnie i dla uczestników..... dostałam wiele wspaniałych informacji zwrotnych (możesz przeczytać o tych warsztatach w zakładce AKTUALNOŚCI) na mojej stronie. Za wszystkie bardzo dziękuję. 

W tym roku 2017 podczas wspólnego tygodnia podzielę się z Wami doświadczeniami z mojego życia, które uczyniły mnie taką jaką jestem teraz a wszystko to w pięknym miejscu nad morzem w GĄSKACH, ze słońcem, wiatrem we włosach, jodem i smaczną kuchnią wegetariańską Stefana Poprawy.

 

 

ZUPA DLA SENIORÓW - DUCHOWA POTRAWA

 

Moi drodzy przyjaciele - im jestem starsza, tym bardziej przekonuję się, że starość człowieka "zamieszkuje" w głowie..... oczywiście, ciało jest wyeksploatowane, są ograniczenia z tym związane. Ale - wigor, energia życiowa, podejście do codzienności a przede wszystkim dokonywanie wyboru pomiędzy LĘKIEM a MIŁOŚCIĄ jest ZAWSZE TU i TERAZ. Paradoksalnie im jesteśmy starsi tym jesteśmy młodsi - a przynajmniej chcę Wam pokazać, że tak jest. Mądrość życiowa, jaką zdobyliśmy jest naszą MŁODOŚCIĄ, siłą napędową jaką znajdziecie w SOBIE.

 

Nie odkrywam nic nowego. Gdziekolwiek spojrzycie, tam znajdziemy sentencje dojrzałych ludzi, którzy i w końcówce (dłuższej lub krótszej) życia wiedzieli sens bycia i czerpali radość z życia..... Moja zupa dla seniorów zawiera mądrość życiową i doświadczenie, nauki i nauczki, wspomnienia naszych przygód i ekscytację każdego nowego dnia.

 

Picasso ..... Dużo czasu zajmuje aby stać się młodym
Ja ...... Starość jest w głowie..... zwolnienie procesu starzenia wymaga planu. Kreując i odbierając ostatnią już część naszego życia jako przygodę cieszmy się tym życiem aż do końca
Susan B. Anthony .... Im jestem starsza, tym wydaje mi się mam większą moc, aby pomóc światu; Jestem jak śnieżna kula, im większa, tym więcej osiągam.
Georg Christoph Lichtenberg... Nic szybciej nie postarza człowieka niż częste myślenie o tym, że się starzeje.
Nikos Kazantzakis - Zorba.... Mądre, sprawiedliwe myśli przychodzą wraz ze starością i spokojem.
Antoni Kępiński.... Ludzie, którzy przyjmują swoją starość, nie robiąc z niej problemu, są młodsi od tych, którzy chcą za wszelką cenę zachować swoją młodość
.

 

Irenka mówi o sobie:

 

Jestem wdzięczna mojej duszy, że wybrała:

- Abym urodziła się w 1929 tym roku w Warszawie.
- Abym przeżyła pięć lat niemieckiej okupacji i dwa miesiące Powstania Warszawskiego, tracąc wszystko i wszystkich z wyjątkiem matki, z którą przeżyłam wojnę i dostałam się do Nowego Jorku w 1947 roku.
- Abym mając 45 lat przeszła przez pierwszą radykalną mastektomię
- Abym mając 50 lat, po 30 latach małżeństwa, nagle stała się wdową
- Abym po śmierci męża w 1982 roku spotkała Dr. Jean Houston i jako uczestniczka jej Mystery School przez 25 lat rozpoczęła moją, do dziś trwającą, pracę w ramach spirytualnej ewolucji i ludzkiego potencjału.
- Abym spotkała Elanie de Bauport w 1985 roku i pod jej wpływem rozpoczęła moją wieloletnią pasję dla pracy Paula McCleana z Trzema Częściami Mózgu
- Abym w styczniu 2002 roku przeszła przez powtórną mastektomię i znalezienie złośliwego nowotworu w układzie limfatycznym
- Abym kompletnie wyleczyła się z nowotworu za pomocą Radykalnego Wybaczania i tego, czego się nauczyłam od Jean Houston, Peggy Rubin, Elaine de Beauport, Miguela Ruiza, Eckharta Tolle, Erika Buterwortha i wielu innych, którzy mi towarzyszą na mojej drodze do zakochania się w życiu
- Abym od maja 2003 roku, jako trener Radykalnego Wybaczania przywiozła metodę Colina Tippinga do Polski i w wieku 74 lat znalazła moją prawdziwą pasję życiową w pracy z ludźmi
- Abym z wielką radością i miłością w 2005 roku, do ćwiczeń na moich warsztatach, dodała WYZWALANIE WEWNĘTRZNEGO ARTYSTY. Moją własną, opatentowaną w 1985 roku metodę rzeźby i tańca z zamkniętymi oczami
- Abym po przeczytaniu książek Dona Miguela Ruiza znalazła sedno najważniejszych lekcji, które moja dusza wybrała dla mnie podczas teraźniejszego życia i zrozumiała jak bardzo kłamstwa, którymi byłam otoczona jako małe dziecko, podczas procesu udomowiania, wpłynęły na moje całe życie
- Abym wzięła udział w dwóch trenerskich warsztatach Don Miguela Ruiza w Meksyku i Kalifornii i postanowiła dodać mądrość Tolteków do moich warsztatów

Kim jeszcze jestem? Między innymi: Matką, Babką i Prababką.
Z wykształcenia, w National Academy of Art i Art Students League w Nowym Jorku, malarką, rzeźbiarką i nauczycielką rzeźby.
Zapraszam

http://www.Irenaartfeast.com