A A A

Człowiek, który śpiewa może wszystko


CZŁOWIEK, KTÓRY ŚPIEWA MOŻE WSZYSTKO

Warsztat nad MORZEM; 7 dni

3 – 9 czerwca 2018

...tam śmiało idź, tam ludzie dobre serca mają, źli ludzie wiedz, że nigdy nie śpiewają.

J. W. Goethe

Jestem po prostu zachwycona tym co wydarzyło się w Makarenie w Gąskach nad morzem, podczas zainicjowanego przeze mnie, warsztatu WAO (Wise And Old), który miałam honor prowadzić w 2015 i 2016 roku. Poprzez kreację artystyczną uczestnicy warsztatu mieli możliwość uświadomienia sobie własnych odczuć, nastroju i potrzeby serca. Wiedza o akceptacji siebie, asertywności, o empatii i potrzebach, o stereotypach i sile przekonań, o sposobach radzenia sobie z problemami.

 

Od czasu gdy rozpoczęłam uczyć rzeźby z zamkniętymi oczami wiem, że w każdym człowieku, w głębi jego duszy, tkwi uśpiony artysta, który czeka tylko aby go obudzić. Jednak naprawdę nie miałam pojęcia, że nawet utajony przez dziesiątki lat talent, uśpiony artysta może powtórnie zaistnieć i obudzić się, odrodzić, narodzić od nowa i z dziecięcym entuzjazmem i radością kreować sztukę.

Uczestnicy warsztatu WAO okazali się nad wyraz utalentowanymi artystami, którzy z wielką przyjemnością i dumą tworzyli kreacje, które z całą pewnością już ozdabiają ściany w ich domach. A dla mnie obserwacja ich pracy była niezapomnianym przeżyciem.

 

Artysta tworzący, kreujący. Artysta malarz, rzeźbiarz.... jednak w trakcie spontanicznego śpiewu i tańca w rytm zaimprowizowanej muzyki na bębnach, zauważyłam jak wspaniale ludzie wyrażają swoje uczucia i emocje.

I wówczas przyszła mi na myśl moja ukochana przyjaciółka Ania Przybysz i pomyślałam, by wraz z nią zaofiarować jako coś nowego w ramach ruchu WAO, w Gąskach. Warsztat, który jest połączeniem moich zajęć oraz wokalno-integracyjnych i rozwojowych Anny Przybysz. Ćwiczenia dla często przez lata nie używanych strun głosowych powinny być bez wątpliwości tak samo pożyteczne dla ciała jak i dla naszych dusz.

Z dumą zapraszam wszystkich innych uśpionych artystów do kreowania razem z nami pięknej sztuki wizualnej i wokalnej.

Dwie Artyski i wspaniałe Kobiety: Anna Przybysz i Irena Polkowska-Rutenberg.

Dzięki Irenie Wyzwolimy Wewnętrznego Artystę lepiąc w glinie, nawiążemy kontakt ze wszystkimi częściami naszego Mózgu, przejdziemy przez Pięć Kroków Radykalnego Wybaczania aby zrozumieć jak cieszyć się każdym momentem życia niezależnie od okoliczności, nauczymy się manifestować spełnienie Marzeń.

Warsztat przeznaczony jest dla osób, które potrzebują rozluźnienia, podniesienia własnej wartości i pobudzenia radości życia!

Dzięki Annie Przybysz zaśpiewamy..

Śpiewanie daje wytchnienie... radość, stymuluje do życia. Podczas śpiewu wytwarzane są endorfiny - hormony szczęścia.

ULECZASZ SWOJE CIAŁO i UMYSŁ! Metoda opiera się na zabawie, śpiewie, ruchu i tańcu. Zajęcia mają na celu rozluźnienie i odnalezienie w sobie pierwotnego potencjału twórczego i zagubionej przez stres naturalnej radości bycia. Talent i kreatywność nie zanikają z wiekiem!

Uczestnicy doświadczając wibracji swojego głosu czują, jaki jest jego wpływ na rezonans z innymi ludźmi. Wsłuchując się w rytm swoich serc wyrażają go poprzez ruch, okrzyki, klaskanie, śpiew, tupanie. Tworzą jeden puls grupy.

· Świadome zetknięcie się ze swoim oddechem, pozwala z niezwykłą swobodą dopasować się do odczuć, emocji i lepiej współodczuwać otoczenie.

 

· Śpiewając w grupie - chórze oraz solo proste, rytmiczne, radosne, pełne uniesienia i otwarcia utwory, każdy czuje się kimś pełniejszym, ważniejszym i odważniejszym.

 

· Słysząc i odczuwając wibracje płynące podczas wesołych, czasem szalonych zajęć zachwycają się sobą i swoimi naturalnymi możliwościami, uwalniają je.

 

· Grupa jak i poszczególne osoby doświadczą ludzkiej twarzy tzw. tremy, odkryją jej znaczenie a także doświadczą, jakie cechy w nas buduje i wzmacnia.

 

Korzyści dla uczestników warsztatu:

Sprawdzenie siebie - Podczas zaangażowanego śpiewania doświadczą podniesienia wibracji emocji aby z satysfakcją wykonać utwór, skoncentrują uwagę na swoim potencjale i poczują mocne oparcie w sobie. Puszczając wodze emocjom, podczas otwartego szczerego śpiewania swobodnie odreagują napięcie psychiczne i fizyczne.

 

Wzmocnienie wewnętrzne - nauczą się i wypraktykują mówienie „Nie” swojemu wewnętrznemu krytykowi i przezwyciężą rezygnację z siebie w sytuacjach nowych. Podzielą się uwagami o dobrej relaksacji, która ma ogromne znaczenie w trzymaniu energii i jej wydatkowaniu podczas często fizycznego wręcz występu/prezentacji.

 

Duma/Akceptacja/Radość - koniec zajęć to poczucie spełnienia i dokonania czegoś ważnego, ogromna radość i duma z siebie. Poczucie jedności. Kto raz usłyszy siebie zapamięta to zdarzenie na zawsze i będzie mógł je przywoływać w sytuacji stresowej, aby z łatwością zastosować swój odważny i przyjemny, prawdziwy, szczery, mocny głos oraz odnaleźć swoje RAZ w życiu.

 

 

WARSZTAT: CZŁOWIEK, KTÓRY ŚPIEWA MOŻE WSZYSTKO

PROWADZENIE: Irena Polkowska-Rutenberg i Anna Przybysz

MIEJSCE: Ośrodek Wspierania Rozwoju Osobistego MAKARENA, 76-034 Gąski, ul. Piaskowa 5,

TERMIN: 3 – 9 czerwca 2018 (początek warsztatu w niedzielę 3 czerwca – kolacja; koniec sobota 9 czerwca – kończymy wspólnym obiadem. Istnieje możliwość przedłużenia pobytu po wcześniejszym uzgodnieniu

Inwestycja: 1 380 zł od osoby w cenie: 6 noclegów, wyżywienie wegetariańskie 3 posiłki oraz 5 godzin zajęć dziennie

Dla osób wpłacających do 30 kwietnia zniżka 100 zł od osoby od ceny warsztatu.

Miejsce rezerwuje wpłata zaliczki w wysokości 200 zł od osoby.

Dane na wpłatę poniżej:

Ewa Żukowska ING Bank Śląski 58 1050 1520 1000 0022 1886 0621

Zgłoszenia i szczegółowe informacje: Ewa Żukowska, tel. 603 126 96

makarena.gaski@o2.pl; ww.wspieranie-rozwoju.pl

 

* Anna Przybysz, koordynator, trener i autor programu „Śpiew Uwalnia”oraz projektu „Nasz Głos w Świecie”. Anna jest uczennicą Williama Hannibala Meansa - czarnoskórego tenora znanego w Polsce z występów solowych i prowadzenia warsztatów terapeutycznych. Posiada dyplom Praktyka NLP - współczesnej metody terapeutycznej, która wykorzystuje na swoich szkoleniach-warsztatach. Anna jest certyfikowanym trenerem Radykalnego Wybaczania metody wg. Collina Typinga. Obecnie studiuje podyplomowo (wcześniej pedagog sztuki) na Akademii Psychologii Zorientowanej na Proces oraz Studium Reintegracji Społecznej. Anna śpiewa i prowadzi warsztaty terapii głosem oraz Chór „Be Free Gospel Family”, koncertuje z zespołem TRIODEON w przedstawieniach/koncertach „ Na pierwszy znak:” i „ Mon Amour”. Prywatnie Anna jest mamą dwóch córek Natalii i Pauliny z zespołu SISTARS.

 

 

 

 

 

 


 

Galeria