A A A

Człowiek, który śpiewa może wszystko

POWER SING - Człowiek, który śpiewa może wszystko!

Warsztat nad MORZEM; 7 dni

3 – 9 czerwca 2018

...tam śmiało idź, tam ludzie dobre serca mają, źli ludzie wiedz, że nigdy nie śpiewają.

J. W. Goethe

Od czasu gdy rozpoczęłam uczyć rzeźby z zamkniętymi oczami wiem, że w każdym człowieku, w głębi jego duszy, tkwi uśpiony artysta, który czeka tylko aby go obudzić. Jednak naprawdę nie miałam pojęcia, że nawet utajony przez dziesiątki lat talent, uśpiony artysta może powtórnie zaistnieć i obudzić się, odrodzić, narodzić od nowa i z dziecięcym entuzjazmem i radością kreować sztukę. Uczestnicy warsztatu WAO okazali się nad wyraz utalentowanymi artystami, którzy z wielką przyjemnością i dumą tworzyli kreacje, które z całą pewnością już ozdabiają ściany w ich domach. A dla mnie obserwacja ich pracy była niezapomnianym przeżyciem.

 

Artysta tworzący, kreujący. Artysta malarz, rzeźbiarz.... jednak w trakcie spontanicznego śpiewu i tańca w rytm zaimprowizowanej muzyki na bębnach, zauważyłam jak wspaniale ludzie wyrażają swoje uczucia i emocje.

Z dumą zapraszam wszystkich innych uśpionych artystów do kreowania razem z nami pięknej sztuki wizualnej i wokalnej.

Podczas wspólnego tygodnia podzielę się z Tobą doświadczeniami z mojego życia, które uczyniły mnie taką jaką jestem teraz. Co Ci mogę obiecać? Pomogę wyzwolić Twojego Wewnętrznego Artystę, nawiążesz kontakt ze wszystkimi częściami naszego mózgu, przejdziesz przez Pięć Kroków Radykalnego Wybaczania aby zrozumieć jak cieszyć się każdym momentem życia niezależnie od okoliczności, nauczysz się manifestować spełnienie marzeń. Zaprosiłam do współpracy Anię Przybysz. Anna jest trenerem i prowadzi warsztaty terapii głosem.

Śpiewanie daje wytchnienie... radość, stymuluje do życia. Wspólnie z Anną i Jackiem Przybyszami będziesz śpiewać i wytwarzać hormony szczęścia (endorfiny) poprzez wspólne śpiewanie.

Warsztat przeznaczony jest dla osób, które potrzebują rozluźnienia, podniesienia własnej wartości i pobudzenia radości życia! Śpiewanie daje wytchnienie... radość, stymuluje do życia.

Metoda opiera się na zabawie, śpiewie, ruchu i tańcu. Zajęcia mają na celu rozluźnienie i odnalezienie w sobie pierwotnego potencjału twórczego i zagubionej przez stres naturalnej radości bycia.

Talent i kreatywność nie zanikają z wiekiem! Uczestnicy doświadczając wibracji swojego głosu czują, jaki jest jego wpływ na rezonans z innymi ludźmi. Wsłuchując się w rytm swoich serc wyrażają go poprzez ruch, okrzyki, klaskanie, śpiew, tupanie. Tworzą jeden puls grupy.

  • Świadome zetknięcie się ze swoim oddechem, pozwala z niezwykłą swobodą dopasować się do odczuć, emocji i lepiej współodczuwać otoczenie.
  • Śpiewając w grupie - chórze oraz solo proste, rytmiczne, radosne, pełne uniesienia i otwarcia utwory, każdy czuje się kimś pełniejszym, ważniejszym i odważniejszym.
  • Słysząc i odczuwając wibracje płynące podczas wesołych, czasem szalonych zajęć zachwycają się sobą i swoimi naturalnymi możliwościami, uwalniają je.
  • Grupa jak i poszczególne osoby doświadczą ludzkiej twarzy tzw. tremy, odkryją jej znaczenie a także doświadczą, jakie cechy w nas buduje i wzmacnia.

Korzyści dla uczestników warsztatu:

Sprawdzenie siebie - Podczas zaangażowanego śpiewania doświadczą podniesienia wibracji emocji aby z satysfakcją wykonać utwór, skoncentrują uwagę na swoim potencjale i poczują mocne oparcie w sobie. Puszczając wodze emocjom, podczas otwartego szczerego śpiewania swobodnie odreagują napięcie psychiczne i fizyczne.

Wzmocnienie wewnętrzne - nauczą się i wypraktykują mówienie „Nie” swojemu wewnętrznemu krytykowi i przezwyciężą rezygnację z siebie w sytuacjach nowych. Podzielą się uwagami o dobrej relaksacji, która ma ogromne znaczenie w trzymaniu energii i jej wydatkowaniu podczas często fizycznego wręcz występu/prezentacji.

Duma/Akceptacja/Radość - koniec zajęć to poczucie spełnienia i dokonania czegoś ważnego, ogromna radość i duma z siebie. Poczucie jedności. Kto raz usłyszy siebie zapamięta to zdarzenie na zawsze i będzie mógł je przywoływać w sytuacji stresowej, aby z łatwością zastosować swój odważny i przyjemny, prawdziwy, szczery, mocny głos oraz odnaleźć swoje RAZ w życiu.

 

WARSZTAT: CZŁOWIEK, KTÓRY ŚPIEWA MOŻE WSZYSTKO

PROWADZENIE: Irena Polkowska-Rutenberg oraz Anna i Jacek Przybysz

MIEJSCE: Ośrodek Wspierania Rozwoju Osobistego MAKARENA, 76-034 Gąski, ul. Piaskowa 5,

TERMIN: 3 – 9 czerwca 2018 (początek warsztatu w poniedziałek 3 czerwca – kolacja; koniec sobota 9  czerwca – kończymy wspólnym obiadem. Istnieje możliwość przedłużenia pobytu po wcześniejszym uzgodnieniu z Ewą Żukowską)

Inwestycja: 1 380 zł od osoby w cenie: 6 noclegów, wyżywienie wegetariańskie 3 posiłki oraz 5 godzin zajęć dziennie

Dla osób wpłacających do 30 kwietnia 2018 zniżka 100 zł od osoby od ceny warsztatu.

Miejsce rezerwuje wpłata zaliczki w wysokości 200 zł od osoby.

Dane na wpłatę poniżej:

Ewa Żukowska ING Bank Śląski 58 1050 1520 1000 0022 1886 0621

 

Zgłoszenia i szczegółowe informacje: Ewa Żukowska, tel. 603 126 96

makarena.gaski@o2.pl; ww.wspieranie-rozwoju.pl

www.willamakarena.pl

 


 

 

 

 

 

 


 

Galeria